Cenk Küpeli
20 Mayıs 1985 yılında Ankara’da doğan Cenk Küpeli, ilk-orta ve lise eğitimini Özel Büyük Kolej’de tamamlamıştır. Ardından Lisans eğitimini Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bitirmiştir. Lisans eğitimi sonrası Amerika Birleşik Devletleri New York eyaletine giden Cenk Küpeli, Asa College eğitimi sonrası MBA sertifikasını New York City Üniversitesi’nde finans programını bitirerek almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra da Nişantaşı Üniversitesi Yüksek Lisans MBA/İşletme Yönetimi programından yüksek lisans derecesi almıştır.

13 yıl profesyonel Basketbol oynayan Küpeli, aynı zamanda 2011 yılında Ankara’dan milletvekili adayı olarak o dönem Türkiye’nin en genç milletvekili adayı unvanını almıştır.

Kariyeri boyunca Doğa Şirketler Grubu(Doğa Kolejleri) Genel Müdürlüğü ve BMD(Birleşmiş Markalar Derneği) Genel Sekreterliği görevlerinin ardından yabancı portföy yönetim şirketlerinin Türkiye yatırımlarının yönetimlerini üstlenmiştir.

Küpe Organik Ürünler ve Küpeli Tekstil şirketlerini bünyesinde barındıran Küpeli Group Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir.